Performance Swimming in Kirklees

Wirral Metro Summer meet (Lvl3) 2015 results 2015 results

Wirral Metro Summer meet (Lvl3) 2015 results 2015 results

GOLD

(Fr = Freestyle, Bk = Backstroke, Br = Breaststroke, Bf = Butterfly, IM – Individual Medley)

Emily Brook (10Yrs) – 100m Bf, 200m Bk, 50m Bf, 200m IM

Lillie Bryant (10Yrs) – 100m Bk, 400m Fr

Edith Hodgson (10Yrs) – 200m Br

Isabella Sykes (10Yrs) – 100m Br, 50m Br

Martin Smith (10Yrs) – 100m Fr, 200m Fr

Martin Smith (10Yrs) – 100m Fr, 200m Fr

Milly Boulding (11Yrs) – 400m Fr, 100m Bf, 50m Fr, 50m Bf

Bailey Ross (11Yrs) – 50m Br, 200m Br, 200m Bk, 200m IM

Rosie Jackson (12Yrs) – 50m Bk

Thomas Grierson (12yrs) – 400m Fr, 200m Br, 50m Fr, 200m Bk, 400m IM, 100m Br, 200m Fr

Brianna Whitworth (13Yrs) – 100m Bf

Adam Law (13Yrs) – 100m Bf, 100m Bk

Sunnivah Waterman (13Yrs) – 50m Fr

Max Chisholm (13yrs) – 400m Fr, 50m Fr

Emily Hirst (13Yrs) – 100m Fr, 100m Br, 200m Fr, 400m Fr, 200m IM

Laura Bowler (14Yrs) – 100m Fr, 200m Br, 200m Bk

Harrison Edwards (14Yrs) – 400m IM

Naomi Grierson (14Yrs) – 400m Fr, 50m Fr

Devyn Leask (15yrs) – 200m Bf, 100m Bk, 200m Fr

SILVER

(Fr = Freestyle, Bk = Backstroke, Br = Breaststroke, Bf = Butterfly, IM – Individual Medley)

Erin Scally (9Yrs) – 50m Br, 200m Br

Lillie Bryant (10Yrs) – 200m Fr, 50m Bk, 50m Fr

Molly Haynes (10Yrs) – 50m Br

Niamh Moorhouse (10Yrs) – 100m Br

Isabella Sykes (10Yrs) – 200m Br

Milly Boulding (11Yrs) – 50m Br

Olivia Daley (11Yrs) – 100m Fr, 100m Br, 200m Fr, 50m Fr, 200m IM

Thomas Dalton (11Yrs) – 50m Bk

Natasha Green (11Yrs) – 50m Bk

Alastair Henderson (11Yrs) – 200m Fr

Matthew Jackson (11yrs) – 50m Br

Niamh Boulding (12Yrs) – 100m Bf

Rosie Jackson (12Yrs) – 100m Bk, 200m Bk

Avril Bowler (13Yrs) – 100m Fr, 200m Bk

Briony Buxton (13Yrs) – 100m Bf

Max Chisholm (13yrs) – 200m Bk, 200m IM, 200m Fr

Emily Hirst (13Yrs) – 100m Bk, 200m Br

Adam Law (13Yrs) – 200m Br, 100m Br

Brianna Whitworth (13yrs) – 200m Bf

Laura Bowler (14Yrs) – 100m Bk, 200m Fr, 400m Fr, 200m IM

Harrison Edwards (14Yrs) – 50m Fr, 200m IM, 100m Fr

Naomi Grierson (14Yrs) – 100m Fr, 200m Fr, 50m Bk, 50m Bf

BRONZE

(Fr = Freestyle, Bk = Backstroke, Br = Breaststroke, Bf = Butterfly, IM – Individual Medley)

Emily Oliver (9Yrs) – 200m Br

Erin Scally (9Yrs) – 100m Br

Lillie Bryant (10Yrs) – 200m Bk, 50m Bf

Isabella Sykes (10Yrs) – 100m Fr, 50m Fr

Molly Haynes (10Yrs) – 400m Fr, 200m IM

Edith Hodgson (10Yrs) – 50m Br, 100m Bf

Niamh Moorhouse (10Yrs) – 200m Fr, 200m Br

Martin Smith (10Yrs) – 100m Bk, 100m Br

Soljai Waterman (10Yrs) – 50m Bk

Eleanor Bradley (11Yrs) – 50m Br, 50m Bf

Thomas Dalton (11Yrs) – 200m Fr

Natasha Green (11Yrs) – 100m Br

Alastair Henderson (11Yrs) – 100m Fr, 50m Bk

Olivia Sykes (12Yrs) – 50m Fr

Avril Bowler (13Yrs) – 100m Br, 200m Fr, 400m Fr

Megan Bellhouse-Smith (13Yrs) – 50m Br

Briony Buxton (13Yrs) – 50m Bf

Max Chisholm (13Yrs) – 100m Fr, 50m Bk

Emily Hirst (13Yrs) – 200m Bk

Sunnivah Waterman (13Yrs) – 200m Br

Harrison Edwards (14Yrs) – 400m Fr, 50m Br,

Seth Waterman (16Yrs) – 200m Fr

FINALISTS/TOP 10 (In addition to the above )

(Fr = Freestyle, Bk = Backstroke, Br = Breaststroke, Bf = Butterfly, IM – Individual Medley)

Megan Bellhouse-Smith (4),Caitlin Bradley (4),Samuel Brown (4),Lillie Bryant (2),

Eleanor Bradley (2),Niamh Boulding (3),Avril Bowler (3),Briony Buxton (8),Max Chisholm (1),

Jessica Cockayne (5),Thomas Dalton (2),Olivia Daley (3),Harrison Edwards (5),Emily Frost (5),

Jacob Grierson (5),Naomi Grierson (2),Natasha Green (5),Elliot Hancock (2),Molly Haynes (2),

Alastair Henderson (1),Martha Hirst (7),Alice Iwanejko (6),Rosie Jackson (5),Matthew Jackson (5),

Josh Loizou (2),Niamh Moorhouse (5),Emily Oliver (2),Bailey Ross (2),Erin Scally (2),Rae Shute (4),Hannah Speakman (6),Olivia Sykes (5),Isabella Sykes (1),Sunnivah Waterman (2),

Soljai Waterman (3),Brianna Whitworth (3),Francesca Wright (2),Georgina Wright (2)

 

 

 

 

 

 

By using this website you agree to accept our Privacy Policy and Terms & Conditions