Performance Swimming in Kirklees

Harrogate summer ‘A’ grade meet (4th & 5th July) 2015 results

Harrogate summer ‘A’ grade meet (4th & 5th July) 2015 results

 Speeding Tickets:

(Fr = Freestyle, Bk = Backstroke, Br = Breaststroke, Bf = Butterfly, IM – Individual Medley)

Molly Haynes (10yrs) – 100m Fr, 50m Br.

Alastair Henderson (11yrs) – 400m Fr

Martin Smith (10yrs) – 100m Fr.

GOLD

(Fr = Freestyle, Bk = Backstroke, Br = Breaststroke, Bf = Butterfly, IM – Individual Medley)

Mollie Greene (9yrs) – 50m Br, 100m Br, 200m Br.

Luke Clegg (9yrs) – 200m Br, 50m Br, 100m Bk

James Plant (9yrs) – 50m Fr, 200m Bk, 50m Bf, 200m IM.

Erin Scally (9yrs) – 100m IM.

Caitlin Bradley (9yrs) – 50m Bf

Adam Kanan (9yrs) – 200m Fr, 50m Bk.

Niamh Moorhouse (10yrs) – 200m Br.

Jacob Grierson (10yrs) – 50m Fr.

Molly Haynes (10yrs) – 100m Bf, 100m IM, 200m IM, 100m Br.

Lillie Bryant (10yrs) – 400m Fr.

Martin Smith (10yrs) – 100m IM, 200m Bk, 50m Bf, 100m Br,

Sally Rutledge (10yrs) – 200m Bk.

Amber Wallbridge (10yrs) – 100m Bk

Edith Hodgson (10yrs) – 200m Bf, 50m Br

Alastair Henderson (11yrs) – 200m Br, 100m Bf, 100m IM, 50m Bf.

Tom Sandford (11yrs) – 100m Br.

Chloe Hirst (12yrs) – 200m B

Leah Wallbridge (13yrs) – 50m Bk

Georgina Wright (13yrs) – 50m Br, 100m Br, 100m Fr

SILVER

(Fr = Freestyle, Bk = Backstroke, Br = Breaststroke, Bf = Butterfly, IM – Individual Medley)

Georgina Wright (13yrs) – 200m Br, 100m Bf, 100m Bk

James Plant (9yrs) – 200m Br, 50m Br

Luke Clegg (9yrs) – 50m Fr, 100m IM, 200m Bk, 200m Fr, 50m Bk.

Erin Scally (9yrs) – 200m Bk, 50m Br, 100m Bk, 100m Br, 100m Fr

Mollie Greene (9yrs) – 200m IM

Adam Kanan (9yrs) – 200m IM

Isabella Sykes (10yrs) – 200m Br

Jacob Grierson (10yrs) – 200m Br, 100m Bf, 100m IM, 200m Bk.

Alexandra Woodhead (10Yrs) – 50m Fr, 200m Fr.

Sally Rutledge (10yrs) – 100m Bf, 200m Bf

Lillie Bryant (10yrs) – 100m IM, 200m Bk

Molly Haynes (10yrs) – 50m Bf

Niamh Moorhouse (10yrs) – 50m Br, 100m Br

Edith Hodgson (10yrs) – 100m Bk, 200m IM, 100m Fr

Tom Sandford (11yrs) – 200m Br, 100m IM, 50m Bf, 200m IM, 100m Fr.

Elliot Mason (11yrs) – 100m Bf, 200m Bf

Alastair Henderson (11yrs) – 200m Bk

Chloe Hirst (12yrs) – 200m Fr

Abigail Hancock (12yrs) – 200m Bf

Brooke Inglesfield (12yrs) – 50m Bk

 

BRONZE

(Fr = Freestyle, Bk = Backstroke, Br = Breaststroke, Bf = Butterfly, IM – Individual Medley)

Martha Ross (9yrs) – 200m Br, 50m Bf

Erin Scally (9yrs) – 50m Fr, 50m Bk

Caitlin Bradley (9yrs) – 100m IM

Leon Tipton (9yrs) – 100m IM, 200m Bk, 50m Bf, 200m IM

Mollie Green (9yrs) – 200m Fr

James Plant (9yrs) – 200m Fr, 100m Bk

Luke Clegg (9yrs) – 100m Fr

Mikaela Bedford (10yrs) – 200m Br, 50m Br

Lillie Bryant (10yrs) – 50m Fr

Isobel Crowe (10yrs) – 400m Fr, 200m Bk

Sally Rutledge (10yrs) – 100m IM, 200m Fr

Molly Haynes (10yrs) – 100m Bk

Isabella Sykes (10yrs) – 100m Br

Edith Hodgson (10yrs) – 50m Bk

Alexandra Woodhead (10yrs) – 100m Fr

Melissa Moorhouse (10yrs) – 50m Bf

Alexandra Muir (11yrs) – 100m Bf

Tom Sandford (11yrs) – 100m Bf

Elliot Mason (11yrs) – 200m Bk

Abigail Hancock (12yrs) – 100m Bf, 400m IM

Leah wallbridge (13yrs) – 50m Br

FINALISTS/TOP 10 (In addition to the above )

(Fr = Freestyle, Bk = Backstroke, Br = Breaststroke, Bf = Butterfly, IM – Individual Medley)

Holly Ambrick (2), Mikaela Bedford (1), Caitlin Bradley (5), Leah Brereton (1), Elinor Barker Thompson (5), Niamh Brereton (2), Isobel Crowe (3), Hannah Clegg (4), Natasha Clark (2), Lucy Care (3), Lily Charlesworth (2), Brandon Cartwright (1), Abigail Deitch (4), Harry Elliot (2), Sophie Ethelston-Clark (4), Georgia Ennion (4), Emily Frost (5), Mollie Green (2), Molly Haynes (1), Missy Hindle (7), Martha Hirst (6), Megan Hamer (2), Elliot Hancock (3), Abigail Hancock (4),Penny Hobson (1), Olivia Hirst (2), Penny Hobson (1), Chloe Hirst (1), Brooke Inglesfield (6), Adam Kanan (2), Neve Locke (3), Melissa Moorhouse (7), Amelia Mitchell (7), Alexandra Muir (4), Niamh Moorhouse (3), Hannah Mortimer (2),

Isabel Richardson (2), Martha Ross (2), Charlotte Ross (1), Sally Rutledge (5), Isabel Sykes (4), Tom Sandford (1), Erin Scally (1), Leon Tipton (5), Amber Wallbridge (4), Leah Wallbridge (2), Francesca Wright (4), Alexandra Woodhead (2),

 

 

 

 

 

By using this website you agree to accept our Privacy Policy and Terms & Conditions